Siedziba MODR w Warszawie:  ul. Czereśniowa 98, 02-456
Tel.: 22 571 61 00 | e-mail: sekretariat@modr.mazowsze.pl

APS   kleski
sir logotyp 150x70fb sir   greengo 222x70
A A A

10 września rolnicy powiatu sochaczewskiego podziękowali za plony podczas dożynek powiatowych, które odbyły się w Karwowie.

Gośćmi MODR Oddział Bielice była we wrześniu grupa francuskich studentów. Wśród uczestników był mechanizator rolnictwa, nauczycielka języka angielskiego, właściciel 6 hektarowego gospodarstwa zajmującego się produkcją ziół pod szkłem oraz producent orzecha włoskiego.

Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Oddział Poświętne w Płońsku poprzez wrześniową, plenerową imprezę, pielęgnuje szeroko rozumiane dziedzictwo kulturowe mazowieckiej wsi. XII Jesienny Jarmark „od pola do stołu”, który w tym roku odbył się 17 września  daje szansę na zakupy zdrowej tradycyjnej żywności przy muzycznej oprawie wokalistów i muzyków ludowych.  Otwarcia dokonali: Tomasz Skorupski zastępca dyrektora MODR Warszawa i Jarosław Grabowski dyrektor Oddziału Poświętne w Płońsku.

17 września br. Jarosław Grabowski - dyrektor Oddziału Poświętne MODR przywitał gości i dokonał otwarcia imprezy pn. XIX Dnia Kukurydzy i Buraka.

Tradycją w działalności Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Ostrowi Mazowieckiej stało się organizowanie konferencji nt. technologii uprawy kukurydzy, w tym również ocena i promowanie nowych odmian tej rośliny. Tegoroczne spotkanie, które odbyło się 15 września zorganizowane było już po raz drugi w gospodarstwie Jarosława Górala zamieszkałego na terenie gminy Nur w Zuzeli. Współorganizatorem konferencji był wójt gminy Nur.

Dożynki w Mordach odbyły się pod hasłem „Dożynki – hej,wesele!”. Rozpoczęły się mszą świętą w kościele św. Michała Archanioła, którą celebrował ksiądz Karol Klewek.

Węgrowianie podsumowali całoroczny trud rolników 10 września jedną z największych imprez roku pn. Mazowieckie Święto Chleba i Sera.

3 września pomimo kapryśnej aury na dożynkach w Starej Kornicy pojawiło się wielu mieszkańców gminy, a także zaproszonych gości. Uroczystości tradycyjnie rozpoczęły się mszą św. dziękczynną w intencji rolników, następnie barwny korowód z uczestnikami dożynek przeszedł na teren Zespołu Szkół w Starej Kornicy.

W dniu 3 września na Międzynarodowych Dniach z Doradztwem Rolniczym w Siedlcach odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla laureatów tegorocznego konkursu Agroliga 2017.

XXIV Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym, Dni Siedlec, XIII Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych oraz Wystawa Klaczy i Ogierów Hodowlanych odbyły się w dniach 2-3 września br. na terenie Agencji Rozwoju Miasta Siedlce przy ul. Jana Pawła II 6.