Siedziba MODR w Warszawie:  ul. Czereśniowa 98, 02-456
Tel.: 22 571 61 00 | e-mail: sekretariat@modr.mazowsze.pl

APS   kleski    
sir logotyp 150x70fb sir      
A A A

Karnawał to dobry czas na spotkania i gościnę. 23 stycznia członkinie 5 kół gospodyń i kółek rolniczych z gminy Sypniewo i Młynarzy w powiecie makowskim, z inicjatywy MODR, spotkały się na wspólnym obiedzie i słodkim poczęstunku.

Tradycją stały się takie spotkania, w których gospodarzami są kolejne koła. Tym razem gościnnych progów użyczyło KGW w Sławkowie, w ślicznie odnowionej świetlicy wiejskiej, z nowym aneksem kuchennym, łazienkami, dużą salą.

W spotkaniu, które zorganizowała doradca rolniczy MODR Marta Daniłowska, oprócz członkiń koła w Sławkowie, z Katarzyną Zabielską przewodniczącą, wzięły udział panie z KGW w Sypniewie, Gąsewie oraz z kółka rolniczego w Maminie i Sieluniu. Pogadankę o polskich zwyczajach karnawałowych oraz pokaz smażenia tradycyjnych pączków i wykorzystania białek do wypieku bezików poprowadziła Małgorzata Bielawska - główny doradca rolniczy PZDR w Makowie Mazowieckim.  

Głos zabrał obecny na spotkaniu Bogdan Bagiński - dyrektor MODR Oddział Ostrołęka – (…) cieszą takie spotkania, które sprzyjają zacieśnianiu więzi między ludźmi, sprzyjają zdobyciu nowych umiejętności, wiedzy i sprzyjają integracji lokalnej społeczności – powiedział m.in. dyrektor. - …Mamy tak piękne tradycje, w tym także kulinarne dziedzictwo, że dbanie o nie i przekazanie następnym pokoleniom to nasza powinność. MODR zawsze służy pomocą i radą w tym zakresie (…)

Spotkanie upłynęło w bardzo rodzinnej pogodnej atmosferze, na wspomnieniach oraz snuciu planów na przyszłość. Podziękowania dla pań ze Sławkowa za przygotowanie tylu pyszności oraz dla wszystkich uczestników!

Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu, tym razem w KGW w Sypniewie!

Małgorzata Bielawska,

główny doradca rolniczy PZDR w Makowie Mazowieckim