Siedziba MODR w Warszawie:  ul. Czereśniowa 98, 02-456
Tel.: 22 571 61 00 | e-mail: sekretariat@modr.mazowsze.pl

APS   kleski    
sir logotyp 150x70fb sir      
A A A

4 lutego podczas szkolenia pn. „Leczenie wiosenne pszczół” w siedleckim Oddziale MODR gościliśmy 74 pszczelarzy, którzy wysłuchali wykładu pszczelarza praktyka Piotra Nowotnika.

19 listopada br. z inicjatywy Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Oddział Siedlce w siedzibie Oddziału odbyła się „III Mazowiecka Konferencja Pszczelarska” zorganizowana pod hasłem „Chrońmy pszczoły”. Właściciele pasiek i pasjonaci pszczelarstwa spotkali się w Siedlcach, aby poznać aktualności w zakresie pszczelarstwa.

9 grudnia Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział Poświętne w Płońsku organizuje konferencję pt. „Znaczenie pszczoły miodnej w produkcji rolniczej”, która odbędzie się w Centrum Edukacyjno-Konferencyjnym naszego Ośrodka w Płońsku przy ul. H. Sienkiewicza 11.

Korzystanie z dofinansowania działań prowadzonych w sektorze pszczelarstwa umożliwia, zatwierdzony przez Komisję Europejską, Krajowy Program Wsparcia Pszczelarstwa w Polsce na lata 2013/14, 2014/15 i 2015/16. W oparciu o ten program Agencja Rynku Rolnego (ARR) realizuje działania w ramach mechanizmu Wspólnej Polityki Rolnej „Wsparcie rynku produktów pszczelich na lata 2014/15; 2015/16”.

26 września 2014 r. w Centrum Edukacyjno - Konferencyjnym Oddziału Poświętne w Płońsku odbyła się (organizowana przez MODR) konferencja o tematyce pszczelarskiej pt.: „Pszczoła miodna Apis mellifera i dzikie pszczołowate – ich znaczenie w zachowaniu bioróżnorodności na terenach wiejskich i w produkcji rolniczej”, dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

pszczola Pszczoły - często stawiane za wzór pracowitości i sumienności - to nie tylko dzielni producenci miodu, ale przede wszystkim zapylacze roślin. Niestety w ostatnich latach zjawisko ich wymierania przybrało groźne rozmiary.