Siedziba MODR w Warszawie:  ul. Czereśniowa 98, 02-456
Tel.: 22 571 61 00 | e-mail: sekretariat@modr.mazowsze.pl

APS   kleski    
sir logotyp 150x70fb sir      
A A A

14 listopada br. w Zbuczynie (ul. Dębowa 2) odbędzie się konferencja pt. Poprawa bazy paszowej dla bydła z zastosowaniem innowacyjnych rozwiązań w przygotowaniu i zadawaniu pasz, organizowana przez MODR Warszawa Oddział Siedlce.

Zmianom, jakie zachodzą na rynku produktów rolnych, pomiędzy producentem, a konsumentem (który ma duże potrzeby i  oczekiwania), można sprostać stosując innowacyjne osiągnięcia naukowe – m.in. dotyczące maszyn czy technologii.

Wszystkie elementy począwszy od nawożenia trwałych użytków zielonych do samego zadania paszy, mają ogromny wpływ na skład mleka (zawartość tłuszczu i białka).

W ostatnim czasie zakłady przetwórcze szczególną uwagę przykładają do  zawartości kazeiny w mleku.

W celu wyeliminowania błędów w nawożeniu trwałych użytków zielonych i obniżenia kosztów produkcji pasz objętościowych, niezbędne jest pozyskanie wysokiej wiedzy z zakresu żywienia, przygotowania i zadawania pasz.

Na konferencji w Zbuczynie w oparciu o wyniki najnowszych badań i doświadczeń, przedstawiciele jednostek naukowo-badawczych przedstawią zasady nawożenia a także wpływ żywienia krów mlecznych na wydajność produkcyjną i jakość mleka. Będzie także możliwość odwiedzenia nowoczesnej obory, w której zautomatyzowano system zadawania pasz korzystając z innowacyjnych rozwiązań.

Spotkanie przyczyni się do zapoznania zainteresowanych z możliwościami podjęcia współpracy pomiędzy dostawcami innowacji, a odbiorcami oraz, w dalszym etapie, ułatwi tworzenie grup operacyjnych w ramach działania „Współpraca” PROW 2014-2020 mających za zadanie wdrażanie najnowszych osiągnięć nauki.

Konferencja organizowana jest w ramach realizacji Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 Plan Operacyjny na lata 2016-2017 w zakresie Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji rolników, producentów mleka, przedsiębiorców oraz przedstawicieli jednostek naukowo badawczych.

Osoby zainteresowane udziałem w konferencji

proszone są o zgłoszenie do 6 listopada 2017 r.:

tel. 25 640 09 29

 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

__D O  P O B R A N I A _

Opracowanie

Bożena Głuchowska

Magdalena Kowalewska